Milline on üks Roheline Sihtkoht (Green Destination)

Mis on Green Destinations?

Green Destinations on globaalne algatus, mis keskendub jätkusuutliku turismi edendamisele laiemalt kui ainult üks ettevõte korraga. Märgis loodi Hollandis, praeguseks on see levinud üle kogu maailma, kaasates erinevaid sihtkohti, mis soovivad oma keskkonna- ja kultuuripärandi säilitamise kaudu jätkusuutlikkust edendada. 

Eestis on 7 Green Destinationsi märgisega  tunnustatud sihtkohta, mis kajastavad kogu KOV-i või kaitseala  pühendumust jätkusuutlikkusele turismisektoris. Nende hulgas on tuntud looduskaunid paigad ja kultuuriliselt rikkad linnad, mis kõik töötavad selle nimel, et pakkuda keskkonnateadlikku ja jätkusuutlikku turismielamust.

Hindamisprotsess Green Destinations programmis on põhjalik ja jaguneb mitmeks etapiks. See hõlmab pidevat enesehindamist, regulaarset kontrolli ja uuendusi, mille eesmärk on tagada, et sihtkohad järgivad jätkusuutlikkuse põhimõtteid. Hindamise aluseks on erinevad kriteeriumid, mis hõlmavad keskkonnakaitset, sotsiaalset vastutust, kultuuripärandi säilitamist, majanduslikku vastupidavust ja kvaliteetset turismikogemust. Iga sihtkoht peab demonstreerima oma pühendumust nendele valdkondadele, et saada ja säilitada Green Destinations märgis.